BRERA MILANO 1930
Panettoni si colomba
Grand Marnier Rojo 1L de Grand Marnier: un lichior pe bază de plante din Franța, cu un conținut de alcool de 40%. Potrivit utilizatorilor Drinks & Co, Grand Marnier Rojo 1L merită o evaluare de 4 din 5 puncte.
Adauga un review acestui produs:
Lichiorul Drambuie este o compoziÈ›ie unică de whisky,fiind iniÈ›ial o băutură medicinală cu extracte de anason, È™ofran (conferă băuturii o culoare aurie), nucÈ™oară È™i alte ierburi. Se credea că a lua zilnic o cantitate mică de lichior creÈ™te rezistenÈ›a È™i puterea corpului, astfel că acest spirt a fost foarte popular. În zilele noastre, Drambuie este foarte apreciat pentru buchetul său elegant, cu nuanÈ›e de miere, cuiÈ™oare, nucÈ™oară È™i ierburi de munte È™i o aromă uÈ™oară, profundă, cu accente luminoase de miere È™i scorÈ›iÈ™oară.
Miros: Note citrice, cu accente de piersica si frunza de dafin.
Gust: Arome bogate de mar copt cu scortisoara, note de ierburi aromatice, miere si un strop de vanilie.
Finish: Mediu-lung, cu accente condimentate de mar cu scortisoara.
Culoare: Clar, cu reflexii aurii.
Lichior din plante clasice cu plante medii franceze, Dom Benedictine a primit 95 de puncte de prestigiosul institut de degustare a băuturilor din Chicago. Dom Benedictine are o aromă distinctivă de condimente È™i fructe citrice, oferind note de prospeÈ›ime crocantă, de miere, un gust cu adevărat de neuitat care îÈ›i trezeÈ™te toate simÈ›urile.
Espero Creole Coconut & Rum este un rom deosebit de remarcabil, cu arome delicioase de nucă de cocos exotică, vanilie, caramel și condimente.
Reviewuri clienti:
Nu este nici un review pentru acest produs.