BRERA MILANO 1930
Panettoni si colomba
CLEMENT CREOLE LIQUEUR D'ORANGE este considerat un element esenÈ›ial al culturii caraibiene si este adesea folosit ca ingredient secret de bucătari celebri È™i barmani creativi din întreaga lume.
Adauga un review acestui produs:
Cointreau este un amestec unic de coji de portocale dulci È™i amare distilate în Angers, cu metode tradiÈ›ionale pentru a obÈ›ine un lichior cristalin. Baza ideala pentru cocktailuri, Cointreau are o versatilitate nelimitată si ingrediente 100% naturale.
Southern Comfort a fost creat în anul 1874 de un barman din New Orleans, care susÅ£inea că gustul whisky-ului este prea sec ÅŸi plictisitor. Astfel, a avut idea de a amesteca whisky-urile vremii cu un amestec de fructe ÅŸi condimente pentru a crea o băutură elegantă, delicioasă ÅŸi originală, care a devenit în scurt timp preferata tuturor ÅŸi a câÅŸtigat numeroase premii de-a lungul timpului. Sortimentul Southern Comfort poate fi servit sec, cu gheaţă sau ca bază pentru cocktailuri.
Acest lichior are arome bogate, fructate de fructe tropicale coapte. Un gust moale si plin de portocalele ce se combina elegant cu notele fructate-picante.
Reviewuri clienti:
Nu este nici un review pentru acest produs.