BRERA MILANO 1930
Panettoni si colomba
Miros: caramel, ciocolata, mere, fructe de padure, citrice
Gust: portocala, pruna, ciresi, nuci, ciocolata, condimente, caramel
Culoare: auriu intens
Adauga un review acestui produs:
Lansat in septembrie 2012, Macallan Gold este invechit exclusiv in butoaie din lemn de stejar folosite anterior pentru sherry, unde dezvolta o superba nuanta aurie, naturala. Single malt-ul scotian face parte din seria Macallan 1824, alaturi de trei alte sortimente. Macallan Gold este un whisky expresiv, cu profil aromatic sofisticat si delicat. Sortimentul poate fi savurat simplu, cu gheata, cu un strop de apa sau ca baza pentru un cocktail delicios.
Îmbrăcată cu detalii aurii, Tullibardine Sovereign este un delicios malÈ› cremos, care a fost îmbătrânit în butoaie de bourbon de prima umplere înainte de îmbuteliere. AÈ™teptaÈ›i-vă la o explozie de vanilie È™i condimente de la acest Highland Dram.
Oban prezintă un scotch clasic de malÈ› din Highlands, o combinaÈ›ie plină de dulceață, bogată cu fum È™i o notă de condiment. Distilat încet, la mică distanță de mare, într-una dintre cele mai vechi È™i mici distilerii din ScoÈ›ia, whisky-ul Oban este fructul unei tradiÈ›ii care a rămas neschimbată timp de 200 de ani.
Expresivitatea sortimentului Glenlivet 18 ani se datorează în mare parte procesului îndelung de învechire în diverse tipuri de butoaie. Single malt-ul are un caracter clasic ÅŸi combină elegant aroma de fructe coapte, specifică Glenlivet cu miresme intrigante de lemn de stejar pentru a crea o băutură inedită, potrivită pentru a fi savurată după masă. Glenlivet 18 ani este câÅŸtigător a numeroase medalii internaÅ£ionale care certifică claritatea gustului ÅŸi calitatea sortimentului deopotrivă.
Reviewuri clienti:
Nu este nici un review pentru acest produs.