BRERA MILANO 1930
Panettoni si colomba
Dalmore 12 ani este un whisky complex si elegant specific regiunii Highland.
Este invechit primii 9 ani in butoaie din lemn de stejar alb pentru bourbon, urmand ca in ultimii 3 ani jumatate din cantitatea totala sa fie transferata in butoaie de sherry.
In final bautura isi imbogateste profilul aromatic cu arome discrete de fructe, imprumutate din peretii butoaielor de sherry.
Adauga un review acestui produs:
Smokehead Extra Rare s-a remarcat în lumea whisky-ului single malt, fiind pentru oamenii dornici de noi senzaÈ›ii, dar È™i pentru consumatorii obiÈ™nuiÈ›i de whisky. Acest whisky poate fi descris ca fiind punctul de echilibru perfect între arome sărate, cu note piperate, accente dulci ÅŸi tente de fum. Cum reuÅŸeÅŸte să facă asta într-un mod aÈ™a de plăcut È™i deosebit, rămâne un mister.
Smokehead Extra Rare are mirosul dominat de fum, condimente, lămâie È™i ghimbir, toate acestea pe o bază fructată.
Maturat în butoaie din stejar american folosite anterior pentru bourbon ÅŸi în butoaie pentru sherry aduse din Spania, acest whisky a dezvoltat un caracter complex, dominat de note de miere, ciocolată ÅŸi portocale. CombinaÅ£ia dulce-sărat este atent echilibrată ÅŸi face ca acest whisky să fie uÅŸor de băut, conferindu-i totodată o expresie revigorantă.
BALBLAIR 12YO este expresia la nivel de intrare a gamei, un malÈ› de 12 ani, maturizat într-o combinaÈ›ie de butoaie de stejar american ex-bourbon È™i dublu. BALBLAIR 12YO este insoÈ›it de sugestii de vanilie, nucă de cocos, stejar, dar È™i lămâie È™i bere acră.
Lansat iniÈ›ial în FranÈ›a, KILCHOMAN SANAIG a primit o versiune mai nou în 2016. Îmbătrânit într-o combinaÈ›ie de butoaie oloroso-sherry È™i bourbon, KILCHOMAN SANAIG reda un echilibru excelent între fumul de turbă È™i aromele dulci de citrice.
Reviewuri clienti:
Nu este nici un review pentru acest produs.