BRERA MILANO 1930
Panettoni si colomba
Culoare: auriu vechi, calda
Miros: prospetime florala, nuante de frunze, condimente fine, scortisoara si nucsoara, fructe inabusite si gutui
Gust: foarte neted, piersici si caise
Finish: note de rasina si miere, puternic
Adauga un review acestui produs:
Miros: Un buchet aromatic echilibrat, care combină armonios note fructate şi tonuri de lemn de stejar
Gust: Arome proaspete de fructe bine coapte, note lemnoase, accente de rancio (gust specific de nuci provenit din vinuri fortificate) specifice zonei Charente ÅŸi un strop de condimente
Finish: Lung, bogat
Culoare: Ambră
Daniel Bouju Carafons Reserve este produs din soiul de struguri Ugni Blanc, soi ce creste in faimoasa regiune Grand Champagne din Franta. Maturat in butoaie de stejar Limousin, mosteneste o culoare intensa, de ambra si un caracter complex si puternic aromat. Aroma sa este fina, subtila, marcata de un parfum cald de vanilie. Finish-ul are o remanenta picanta.
10 ani este vârsta ideală pentru ca coniacul să arate toată bogăția È™i varietatea de arome de care este capabil. După 10 ani de învechire în butoaie de stejar, notele florale È™i de stejar sună ca un acord armonios. Datorită echilibrului componentelor aromatice, coniacul impresionează prin generozitate È™i eleganță. Lasa in urma un postgust puternic persistent.
Aspect: culoare chihlimbar bogat, strălucire strălucitoare.
Aroma: Aroma puternica, perfect echilibrata, in care notele de stejar se imbina armonios cu note de vanilie si scortisoara.
Gust: gust foarte rafinat, nobil, cu note de fructe albe și note moi, discrete de stejar.
VSOP COGNAC
Descriere:
Un coniac excepÈ›ional de rotund È™i moale la gust. Este bogat în note fructate È™i lemnoase.
Bine echilibrat care oferă note florale: caise, vanilie, floare de tei, migdale și coajă de portocală. Este rafinat si elegant.
Aspect: culoare aurie și cupru.
Sugestie de degustare: de savurat simplu sau cu apă minerală.
Reviewuri clienti:
Nu este nici un review pentru acest produs.